26 in 27.oktober 2019

Gradiščansko je najvzhodnejša in hkrati najmlajša zvezna dežela Avstrije. S svojo bogato ponudbo kulture, narave, vina, wellnessa in športa dežela Gradiščansko na tisoče svojih gostov navdušuje skozi celo leto. Obiščite enega od številnih gradov in uživajte v raznolikem in pestrem kulturnem šopku v „deželi sonca“ (več kot 300 sončnih dni na leto!). – od prireditve Dnevi Haydna v Eisenstadtu do poletnih operet na jezerskem odru Mörbisch ob Nežiderskem jezeru je največje jezero v Avstriji.

Bogato je z različnimi vodnimi in obvodnimi pticami in je področje nacionalnega parka Neusiedler See, ki v manjšem delu sega tudi na Madžarsko, kjer ga imenujejo Fertö. Tudi na madžarski strani jezera je veliko zanimivosti, največje in turistično zelo obiskano mesto pa je čudoviti Sopron. Ob lepotah, lokalnih dobrotah in odličnih lokalnih vinih sta dobro počutje in razpoloženje zagotovljena!

Več preberite v PDF datoteki:

Pdf  – program strokovne ekskurzije

CENA ekskurzije:
– od 50 €/osebo za člane TD , 70,00€ za ostale pri minimalni udeležbi 50 oseb/avtobus
-plačilo 50°% ob prijavi, 50% do odhoda.
PRIJAVE! do 10.10.2019 pri poverjenikih društva, INFORMACIJE na tel. 041 486 258, Franc.
Cena vključuje:
– Vodeni ogled dvorca Esterhazy v Eisenstadtu
– Vodeni ogled Eisenstadta,
-Degustacija 4 vzorcev vin v znani vinski kleti v okolici Rusta- avstrijska stran
– Vožnja s turistično ladjo po Nežiderskem jezeru, cca 1-1,5 ure
– Večerja – 3 hodi
– Nočitev z zajtrkom v dvoposteljnih sobah v hotelu s 3* v Sopronu
– Vodeni ogled Soprona
– Vstopnina v muzej naprostem
– Kosilo drugi dan – 3 hodi
– Degustacija vin 2.dan, madžarska stran, 4 vzorci
– vodenje programa v celoti,
– prevode obveznih lokalnih in muzejskih vodenj
– prevoz z 50-sedežnim turističnim avtobusom na opisani relaciji – v celoti po programu, s stroški cestnin, parkirnin in enega voznika
– stroške priprave in rezervacij, stroške zavarovanja potnikov v času potovanja ter DDV v skladu s 3. odstavkom 47. člena ZDDV.

Prijave do 10.10.2019 pri poverjenikih društva ali na tel. 041 486 258, Franc