Datum : 19.1.2018

VABILO

Zimski čas in pred fašenski čas, je bil navadno čas ko so se delale še zadnje koline. Nekaj mesa se je še dalo »zelhat«, nekaj se ga je dalo v »tünko«, velik del pa se ga je pojedlo na kolinski večerji.

Na koline so bili povabljeni sorodniki, važnejši znanci ter prijatelji. Ker smo se lani imeli prav lepo, smo se odločili da to ponovimo.

Vsi predstavniki društev ste kot naši »sorodniki« ali znanci, pravi prijatelji, saj vsi delamo za iste cilje.

ČLANI DRUŠTVA VAS VABIMO NA 8. DRUŠTVENE KOLINE!

Naši mesarji bodo kolinili v soboto 27.1.2018 v Novi vasi pri Markovcih pri Gasilsko vaškem domu.

Program:

• – ob 8.uri začetek kolin kot se je to počelo včasih, ko je za to delo bilo še zadosti časa (razkosanje, izdelava kašnic, mesenih klobas)
  • – ob 17.uri zaključek z večerjo za povabljene in člane

Čez celi dan dogajanje v in ob Gasilsko vaškem domu. Pridite nas pogledat tudi čez dan, za vsakogar se bo našlo kaj.

Predstavniki društev ( 2-3 iz društva) prosimo, da nam do srede 24.01.2018 potrdite udeležbo na večerji na tel.št. Franc Brodnjak 041 486 258 in Ksenija Roškar  031 258 040. Ne pozabite prinesti »mere za klobase«.

Veselimo se druženja z vami in vas prijateljsko pozdravljamo.

VABLJENA DRUŠTVA, KI DELUJEJO NA OBMOČJU OBČINE MARKOVCI IN NAŠI DONATORJI

JU HU HU, MATJAŽEK JE GUJDEKA KLA!

UO TURISTIČNEGA DRUŠTVA OBČINE MARKOVCI