Tudi člani Corpus vinorum Poetovio, smo sodelovali.

In X. Rimske igre so se zaključile za letošnje leto ob 17.00h s svečani zaključkom z blagoslovom glavnega stebra za XI. Rimske igre! Letošnje X. RIMSKE IGRE so bile v počastitev 1948. obletnice zbora vojskovodij v Petovioni, na katerem jih je Markus Antonius Primus nagovoril, da so potrdili Vespazijana za cesarja.
Vse štiri dni je bilo zanimivo z veliko dogajanj, saj so bili prisotni še senatorji, legionarji, gladiatorji, vestalke …. in drugi Rimljani! Člani Turističnega društva občine Markovci smo sodelovali kot vinarji združeni v Corpus Vinorum Poetovia!
Ob koncu smo se zadovoljni in polni prijetnih vtisov razšli z mislijo že na naslednje XI. Rimske igre!!
AB IMO PECTORE!
AVE